Par mums

RigaPlus.lv — tuvāk Rīgai, tuvāk rīdziniekiem

Rīga nav tikai galvaspilsēta, Rīga ir mājvieta 630 tūkstošiem cilvēku, katram ar savu pagalmu, kaimiņiem, savām ikdienas problēmām un saviem vietējās apkaimes notikumiem. Katru dienu ziņu portālos varam lasīt par valdības lēmumiem, domes nedienām un citiem nacionālas nozīmes jautājumiem. Tomēr salīdzinoši maz tiek apskatīti notikumi un problēmas, kas būtiskas vienkāršajam iedzīvotājam. Kas notiek manā rajonā, kādas ir manas kā pilsētas iedzīvotāja tiesības, kā es varu saņemt sociālos pakalpojumus, un pats galvenais, kā veidot labāku vidi mūsu bērniem.

Jau vairākus gadus izdevniecība Cits medijs meklēja iespējas kā izveidot lokālu Rīgai veltītu izdevumu. Mediju, kas spētu piedāvāt neatkarīgu un politiski neangažētu skatījumu uz norisēm pilsētā. Komandai pievienojoties žurnālistiem ar labu pieredzi Rīgas norisēs, šī iecere sāka piepildīties un radās portāls Rigaplus.lv. Tā nosaukumā ir iekodēts pozitīvisms un izaugsme, veidojot sarunu vietu, kas apvienotu Rīgas apkaimes, iedzīvotājus un to dažādās intereses veiksmīgākai pilsētas attīstībai.

Mēs centīsimies padarīt RigaPlus.lv par virtuālu «grāmatzīmi» tiem, kas meklē atbildes uz dažādiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar pilsētas dzīvi. Mēs apskatīsim tādus tematus kā pilsētas attīstība, sabiedriskais transports, jaunatne, izglītība, ilgtermiņa attīstība, noziedzība un citus.

RigaPlus.lv nav tikai portāls, tā ir sarunu vieta. Mēs aicinām ikvienu iedzīvotāju iesaistīties. Rakstiet mums, uzdodiet jautājumus, ierosiniet tēmas, pastāstiet mums par jaunām idejām pilsētas attīstībai, par cilvēkiem un notikumiem. Tas ļaus mums kopīgi turēt roku uz Rīgas pulsa!

Projekts RigaPlus.lv darbojas sadarbībā ar a/s Cits Medijs, un to finansē granti no Baltijas Neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu programmas un Ziemeļvalstu Ministru padomes.

Portāla redakcija

Natālija Poriete – galvenā redaktore
Kā žurnāliste un redaktore strādāju žurnālistikā jau 17 gadus. Pēdējos sešus gadus biznesa izdevuma Dienas Bizness krievu redakcijā, kur esmu rakstījusi par visdažādākajām tēmām, tajā skaitā atspoguļojot procesus Eiropas Komisijā. Pēc izglītības esmu filoloģe un manas uzmanības centrā vienmēr ir cilvēku stāsti un personības aiz tiem.

Olga Knyazeva – redaktore
Ekonomikas žurnāliste ar 22 gadu pieredzi. Es uzskatu, ka ekonomika skar jebkuru mūsu dzīves sfēru, taču par to ir jāmāk rakstīt dzīvīgā, saprotamā veidā, nevis garlaicīgos finansistu terminos. Es jums pastāstīšu par jūsu nodokļiem, naudu un likumiem tā, lai jūs viegli varētu to pārstāstīt saviem draugiem un radiniekiem.

Polina Elksne – redaktore
Mana pieredze 24 gados nav maza. Intensīvs darbs ziņu portālos man iemācīja, kā atrast īsto informāciju, to pareizi “iepakot” un pasniegt cilvēkiem noderīgus faktus un argumentus. Darbs radio man iemācīja izmantot manu balsi, bet televīzija kā uzstāties kameras priekšā un strādāt ar video. Mana specializācija ir sociālās un pilsētas tēmas, izglītība un citas. Varu no sarežģītiem tekstiem radīt saprotamas pamācības ikvienai dzīves tēmai. Dievinu intervijas.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc izveidojāt RigaPlus.lv?
Rīgā jau sen nav neviena neatkarīga medija, kas raksta par pilsētas dzīvi un palīdz rīdziniekiem saprast, kas notiek viņu pilsētā un apkaimē. Nacionālie mediji pievēršas Rīgai pārsvarā tad, kad notiek kādi skandāli, vai jāatspoguļo politiskās batālijas domē. Mēs esam pārliecināti, ka Rīgai ir nepieciešams kvalitatīvs, neatkarīgs, hiperlokāls medijs, kas raksta par Rīgu rīdziniekiem un no rīdzinieka viedokļa, kas palīdz pilsētā dzīvojošajiem labāk orientēties savā dzīves telpā.

Kādas tēmas tiek atspoguļotas RigaPlus.lv?
Visas, kas ir svarīgas rīdziniekiem: pilsētas attīstība, sociālā palīdzība, transports un infrastruktūra, bizness, izglītība, eko-projekti, jaunatne, drošība, kā arī šobrīd aktuālā tēma  — Covid-19.

Ko nozīmē portāla nosaukums?
RigaPlus.lv nozīmē, kā mēs gribam dot saviem lasītājiem visplašāko informāciju par Rīgu, lai portāls ir lietderīgs katram rīdziniekam, lai tas palīdz labāk saprast pilsētā notiekošo un mudina iesaistīties Rīgas dzīvē.

Kāds ir RigaPlus.lv potenciālais lasītājs?
Tas ir rīdzinieks vai rīdziniece, neatkarīgi no nacionalitātes, dzimuma, vecuma vai reliģijas.

Kāpēc RigaPlus.lv ir galvenokārt krievu valodā?
Portāls ir iecerēts visiem rīdziniekiem — gan latviski, gan krieviski lasošajiem. Šobrīd, pateicoties Lielbritānijas un Ziemeļvalstu grantu programmām, ir izdevies piesaistīt finansējumu krievu redakcijas izveidei. Bet tas ir tikai starta posms un noteikti plānots attīstīt portālu arī latviešu valodā. Pavisam drīz daļu no satura būs iespējams lasīt arī latviešu valodā.

RigaPlus.lv atšķiras no parastiem ziņu portāliem?
Portāls atspoguļos ne tikai ikdienas notikumus, bet arī regulāri publicēs rakstus ar ilglaicīgu vērtību par pilsētā, tās rajonos un apkaimēs notiekošo. RigaPlus.lv parādīsies gan raksti par rajonu attīstību, gan padomi par dažādu problēmu risināšanu, gan ceļveži caur pilsētas birokrātiju, gan pilsētā dzīvojošo aktīvo cilvēku portreti.

Kāda vieta portālā ir rajonu un apkaimju tēmai?
Ļoti svarīga, tā ir viena no mūsu prioritātēm. Portālā tiks akcentētas parasta cilvēka vajadzības un prioritātes, nevis amatpersonu intereses, ar mērķi palīdzēt cilvēkiem uzzināt, kas būtisks un interesants notiek pilsētas rajonos un sadzirdēt viņu jautājumus, problēmas un vēlmes.

Vai RigaPlus.lv ir kāds sakars ar Riga.lv?
Nē, mums nav nekādas saistības ar Rīgas domi. RigaPlus.lv izdevējs a/s Cits medijs ir redakcionāli un politiski pilnīgi neatkarīgs.