Grīziņkalna pērle: kā mainās Daugavas stadions un tuvējā infrastruktūra

Grīziņkalna pērle: kā mainās Daugavas stadions un tuvējā infrastruktūradaugavasstadions.lv

Līdz 2022. gadam Daugavas stadiona teritorija mainīsies līdz nepazīšanai. Tas tiek pārveidots par modernu Grīziņkalas kultūras un sporta kvartālu. Zem viena jumta tiks apvienoti vairāki sporta laukumi. Otrs centrālais objekts pēc stadiona būs hokeja, daiļslidošanas un kērlinga ledus halle, kur 16. oktobrī notika Spāru svētki.

Daugavas stadions kopš 2017. gada Grīziņkalnā īsteno vērienīgu kultūras un sporta kvartāla atjaunošanas un rekonstrukcijas projektu. Projekta ietvaros būs jauna arēna treniņiem un sacensībām vieglatlētikā, futbola laukums ar dabīgu segumu, iesildīšanās zona sportistiem, arēna treniņu un vieglatlētikas sacensībām, daudzfunkcionāla zāle dažādiem sporta treniņiem un sacensībām, kā arī arī ledus halle. Teritorijā plānots attīstīt arī divus privātos objektus, uzbūvējot viesnīcu sportistiem, tirdzniecības telpas, birojus utt.


daugavasstadions.lv

Pirmais posms: viss futbolam

Pirmajā attīstības posmā jau tika rekonstruēta Centrālā tribīne un futbola stadiona dienvidu un ziemeļu tribīnes arī tika pārbūvētas.

Rietumu tribīne ir telpas dažādām funkcijām:

  • konferenču zāle,
  • sporta zāle,
  • zāle ar dažāda veida virsmām, kas paredzētas dejām un dažādiem cīņas veidiem,
  • ērtas VIP ložas,
  • telpas atpūtai utt.
daugavasstadions.lv

Kopā ar Rietumu tribīnes atklāšanu tika labiekārtota teritorija, kas ļaus organizēt dažādas sacensības un publiskus pasākumus. Pateicoties rekonstrukcijai, telpas varēs apmeklēt personas ar kustību traucējumiem, un pirmo reizi visā stadiona pastāvēšanas laikā šeit ir uzstādīts lifts! Tajā pašā laikā ir radītas iespējas organizēt ēdināšanas pakalpojumus un atpūtas pasākumus.

daugavasstadions.lv

Pašlaik centrālais futbola laukums ar dabisko segumu, esošie tenisa korti, volejbola laukums, vieglatlētikas treniņu laukums un mākslīgā seguma futbola laukums jau darbojas.

Otrais posms: ledus halle un Deglava tilts

Otrais attīstības posms paredz ledus halles, daudzfunkcionālas vieglatlētikas manēžas būvniecību, kā arī sporta laukumu rekonstrukciju un teritorijas vispārējo labiekārtošanu.

Sadarbības partneris – Rīgas domes Satiksmes departaments ir pabeidzis Daugavas stadionam piegulošās Augšielas, Ata un Vagonu ielas rekonstrukciju; turpinās arī Augusta Deglava ielas daļas remontdarbi, kā arī kolektoru izbūve lietus ūdens novadīšanai Vagonu un Matīsa ielu krustojumā, kā arī uz Valmieras un Satekles ielas. Trešā posma ietvaros tiks pārbūvēti krustojumi uz Daugavas stadiona pievedceļiem un mainīta satiksmes organizācija.

daugavasstadions.lv

Ielu rekonstrukcija ievērojami atvieglos piekļuvi stadionam. Pārvadā pāri Deglava ielai paredzēts paplašināt ietves un nodrošināt vietu veloceliņiem. Tāpat tiks izbūvētas gājēju ceļš līdz Vagon ielai, kas savienosies ar Daugavas stadiona teritoriju.

daugavasstadions.lv

“Spāres diena”: paspēt pirms pasaules hokeja čempionāta

Piektdien, 16. oktobrī, Daugavas ledus pils būvniecībā iesaistītie svinīgi svinēja Spāru dienu, pateicoties celtniekiem par ieguldīto darbu.

LETA

Spāres svētki ir sena celtniecības tradīcija, kas simboliski iezīmē brīdi, kad ēka sasniedz augstāko punktu – ir uzstādīta jumta nesošā konstrukcija un pabeigti galvenie būvdarbi.

Daugavas ledus halles celtniecība sākās 2020. gada sākumā, šobrīd gandrīz visi betonēšanas darbi ir pabeigti, ir uzstādītas dzelzsbetona metāla konstrukcijas, ir sākti jumta seguma uzstādīšanas darbi, tiek uzstādīti fasādes sendvičtipaneļi, tiek labiekārtotas tehniskās telpas, nodrošinātas komunikācijas un apkure.

LETA

Celtniecības laiks ir ierobežots, jo ledus halli paredzēts nodot ekspluatācijā līdz 2021. gada martam, jo ​​maijā, ja, protams, to neliegs Covid-19 pandēmija, šeit jārīko pasaules čempionāts hokejā vīriešiem. Slidotava būs divstāvu, ar kopējo platību 9526 m2, ar divām ledus hallēm hokeja un slidošanas vajadzībām.

LETA

Zāles 1. stāvā būs ģērbtuves sportistiem, kafejnīca un sporta zāle, 2. stāvā – skatītāju tribīnes, biroja un tehniskās telpas. Slidotava ir piemērota arī kultūras pasākumiem un kļūs par Dziesmu un deju svētku dalībnieku pulcēšanās vietu.

LETA

Kā Spāru dienā norādīja Daugavas stadiona kultūras un sporta centra valdes loceklis Daniēls Nātriņš, ir ļoti patīkami redzēt Daugavas stadiona atdzimšanu.

LETA

“Nenoliedzami, ka slidotava vēsturiski ir nozīmīga Daugavas stadiona sastāvdaļa, un esmu pārliecināts, ka tas sniegs nenovērtējamu ieguldījumu sporta attīstībā valstī. Es pateicos visiem, kas ir iesaistīti – celtniekiem, projektētājiem, būvdarbu vadītājiem, visai Daugavas stadiona komandai, par to, ka ledus halles būvniecība norit pēc grafika. Liels paldies Izglītības un zinātnes ministrijai par atbalstu, kā arī Kultūras ministrijai par profesionālo līdzdalību ”,

atzīmēja Nātriņš.

LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsvēra, ka stimulējoša treniņu vide un sakārtota sporta infrastruktūra ir katra sportista panākumu pamats.

LETA

“Lai arī ledus halles būvniecība sākotnēji tika atlikta – tika iesniegts priekšlikums konkursam, kura cena bija divreiz lielāka par pieejamo finansējumu, neskatoties uz ierobežojumiem, kas radušies Covid-19 dēļ, būvniecība norisinās pēc grafika, lai visiem apmeklētājiem nodrošinātu neaizmirstamus mirkļus Daugavas stadionā nākamajā pavasarī”,

piebilda Šuplinska.

“Kopā no Eiropas Savienības līdzekļiem Daugavas stadiona attīstībā tiks ieguldīti desmitiem miljonu eiro – tas ir viens no lielākajiem šī perioda projektiem Latvijā. Šeit būs iespēja rīkot augsta līmeņa starptautiskus pasākumus. Man jāsaka, ka es sekoju šī projekta tapšanai ne tikai kā ES fondu projektu pārziņā esošās iestādes vadītājs, bet arī kā hokeja līgas hokejists entuziasts, tāpēc prieks par šādu papildinājumu kvalitatīvai ledus infrastruktūrai ir ļoti personisks,”

sacīja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktors Mārtiņš Brencis.
LETA

Sportistiem ar kustību traucējumiem un paralimpiešiem

Pēc būvfirmas ARMS grupas pārstāvja Artura Sprudzāna teiktā, Daugavas ledus halles projekts ir unikāls ar to, ka tur var trenēties sportisti ar balsta un kustību aparāta traucējumiem, viens no ledus laukumiem tiks aprīkots paralimpiskā hokeja vajadzībām.

“Man kā celtniekam ir liels gods un vienlaikus izaicinājums strādāt pie šāda projekta, kam, es uzskatu, būs nozīmīga loma ne tikai modernas kultūras un sporta kvartāla attīstībā Grīziņkalnā, bet arī sporta attīstībā Rīgā,” viņš piebilda.

LETA

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Projektu īsteno Kultūras un sporta centrs VSIA Daugavas stadions.

Projekta kopējais finansējuma apjoms ir 67,6 miljoni eiro, ieskaitot Eiropas fonda finansējumu 39,9 miljonu eiro apmērā, finansējums no valsts budžeta ir 5,5 miljoni eiro, Rīgas pašvaldības finansējums 1,5 miljoni eiro, privātais finansējums 1, 7 miljoni eiro un citi izdevumi 18,8 miljoni eiro.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: